20.09.2017-İŞ HUKUKUNDA YILLIK İZİN TABLOSU


İŞ HUKUKUNDA YILLIK İZİN TABLOSU

Devamını oku...

18.09.2017-Dul ve Yetim Aylıklarında Paylaşım Nasıl Olur?

Okurum Yusuf Bey az bilinen ve çokça karıştırılan bir konuda soruyor;

Ölüm Aylığı paylaşımı konuda internette vefat eden SSK’lı eşten dul aylığı konusunda bir eş bir kız olmak üzere aylık alacak iki kişi varsa;

A - dul eş  %50  yetim kızı %25 toplam %75 alır diyor.

B - dul eş  %60  yetim kızı %30 toplam %90 alır diyor.

Hangi bilgi doğru? “Acaba biri alt sınır aylığı da yazmamış olabilirler mi?” dedim. Kafam karıştı işin içinden çıkamadım.

Devamını oku...

16.09.2017-2011/58 sayılı SGK genelgesinden özetler-SGMD'ye atfen

2011/58 SAYILI GENELGEDEN ALINTILAR

Daha önce en üç kez okumama rağmen,

Genelgenin ilk halinden sonra çıkan genelgeler ile değişiklikler,

Zaman içinde unuttuklarım,

Geçen zamanda zihnimde yerleşen bilgiler ile genelgeyi  yeniden okudum.

Bakalım aldığım notlara sizler neler diyeceksiniz;

ALINTILAR;

Devamını oku...

16.09.2017-SOSYAL GÜVENLİK NEDEN ÖNEMLİ

SOSYAL GÜVENLİK NEDEN ÖNEMLİ

Hayata gözlerimizi açtığımızda başlayan yaşam serüvenimiz  bütün bir yaşamımız boyunca sürer,öldüğümüzde hak sahiplerine geçecek güvencemiz nedir diye sorulduğunda cevabımız ne olmalı?

Tabi ki,

Sosyal Güvenliğimiz ve onun getirdiği haklardır.

Bu haklarımızı  ancak ilköğretim çağından itibaren çocuklarımıza bilinçlendirilerek ilerleyen yaşlarımızda hak kaybına uğramadan elden ayaktan düştüğümüzde ,çalışamayacağımız zamanlarda kimseye el avuç açmadan yaşam koşullarına karşı  direncimiz elde edeceğimiz emekli gelirleri ile olacaktır.

Bunun da tanımlaması kısacana şudur!

Devamını oku...

14.09.2017-BOŞA GİDEN YILLAR ELE GEÇEN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞI

BOŞA GİDEN YILLAR ELE GEÇEN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞI

Okurumun babası 1952 doğumlu olum,1973 yılında ilk defa SSK olmuş,inşaatlarda yevmiye usulü çalışmış,kah prim yatmış,kah yatmamış,tarlalarda ekim biçmiş,büyükşehirlerde kapıcılık yaş 65 gelmiş,bu ay 3600 günle emekli olmuş.

Sigorta primine esas kazançlar ise tamamı asgari ücretten yatmıştır.

Oğlu soruyor primli sistemden emekli olan babam bu parayla nasıl geçinir.

Köye taşınsa bile ,oralarda artık yaşam şartları ucuz değil diyerek.

Kısaca 1.000 TL bile eline emekli aylığı geçmiyor.

Devamını oku...

13.09.2017-ASKERLİK BORÇLANMASINA GENİŞ AÇIDAN BAKALIM

ASKERLİK BORÇLANMASINA GENİŞ AÇIDAN BAKALIM

Emekli olmak isteyen sigortalılar en çok sordukları soruların başında ne zaman emekli olurum,askerlik borçlanması yapmanın şartlarını da soruyorlar.

5510/41’inci Maddesine Borçlanma Esasları Açıklanmıştır.

2013/11 Sayılı Genelge doğrultusunda okurlarımıza konumuzu değerlendirmesini yapalım.

 

Er/Erbaş ve Yedek Subay Okulu Süreleri

Devamını oku...

12.09.2017-ENGELLİ VE NORMAL STATÜDEN EMEKLİLİKTE KAFA KARIŞIKLIĞI

ENGELLİ VE NORMAL STATÜDEN EMEKLİLİKTE KAFA KARIŞIKLIĞI

Antalya ilinden yazan okurum sitem dolu mailinde Sosyal Medya da yalan haber yaymakla ünlü birisinden etkilenmiş,bana kandırıldığını yazmıştır.

Okurum aslında akıllık yapmış 2016 yılında emekli olmuş. Yalan  haberin dolduruşuna gelmiş,ben eksik emekli aylığı alıyorum,SGK emekli aylığımı iptal ettireceğim,toplu para alacağım yada primi fazla ödeyerek emekli olacağım ekranlara çıkan ‘’sözüm ona’’uzman bunları söylüyor,kaybımı telafi edin,karşılığında ücret öderim diyor.

Öncelikle okurumun hizmet dökümlerini,aylık bağlama oranlarını ve bu sene ne kadar aylık aldığına dair belgeleri alarak inceledim.

Şimdi siz siz olun kesinlikle bu işi bilmeyen uzmanım diye TV çıkan yalan haber yayanlara inanmayın.

Bunlar hayal satar,cebinizden paranızı hortumlar.

Bana da yazmayın,SGK gidin işin aslını görevli memurlara da sorun.

15/03/1968 doğumlu bayan okurum 05/04/1994 yılında ilk defa SSK olmuştur.

Emeklilik tablosu;

Devamını oku...

11.09.2017-Sonradan İptal Edilen Her Aylığın Temelinde Eksik Bilgi Yatar

Emekli aylığının bağlanması amacıyla tahsis talebi bulunması şart bulunuyor.

Tahsis talebinde sonra SGK’ca SSK (4/1-(a)) ve Bağ-Kur (4/1-(b)) sigortalılarının tahsis talep tarihi itibariyle yasalarda öngörülen aylık bağlama koşullarını yerine getirip getirmediklerine bakılarak aylık bağlama işlemleri gerçekleştiriliyor.

Buraya kadar normal, ancak aksi durumlarla da sıkça karşılaşılabiliyor. Zira aylık bağlandıktan sonra bu koşulların oluşmadığının daha sonra saptanması durumunda, sigortalıya ödenen aylıklar başlangıç tarihi itibariyle iptal edilerek yersiz ödenen aylıkların tahsili yoluna gidiliyor.

Sigortalılara yeniden tahsis talebinde bulunmaları halinde ise tahsis talep tarihlerini takip eden aybaşından itibaren tekrar aylık bağlanıyor.

Ancak, aylığa hak kazanma koşulları yerine gelmediği halde sigortalıların hatasından kaynaklanmayan nedenlerden (hizmetlerin karışması, hizmet çakışmalarının daha sonra fark edilerek hizmet iptallerinin yapılması, yaş, prim gün sayısı veya sigortalılık süresinin yanlış tespit edilmesi vb.) SGK’nın kendi hatasından kaynaklanan nedenlerle yanlış aylık bağlandığının sonradan tespit edilmesi halinde, sigortalılara yersiz ödenen aylıkların tahsili yoluna gidilirken, aylığa hak kazanma koşullarının yerine geldiği tarihi takip eden aybaşından itibaren tahsis talep şartı aranmadan aylıklarının bağlanması gerekiyor.

Hata Kimde?

Devamını oku...

07.09.2017-İşçiden Alınan İbranamenin Geçerli Sayılması İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

İşçiden Alınan İbranamenin Geçerli Sayılması İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

AHMET AĞAR

Sosyal Güvenlik Müşaviri

I- GİRİŞ:

Bilindiği gibi, bütün işverenler, hizmet akdiyle çalıştırdıkları işçileri işten çıkarırken veya işçinin kendi isteği ile ya da haklı neden göstererek işten ayrılırken hak ettikleri alacaklarını öderken işçiden, bu alacaklarını aldığına ilişkin bir İBRANAME düzenlemekte ve almaktadır.

İşçi ile işveren arasında düzenlenen ibranamenin geçerli sayılması için yasanın öngördüğü ve Yargıtay Hukuk Genel Kurulunun vermiş olduğu kararında da çok açık bir şekilde belirtildiği gibi, ibranamenin geçerli olabilmesi için belli koşulları vardır. İşçiden alınan her ibraname geçerli sayılmamakta ve mahkemelerde itibar edilmemektedir.

Bu makalenin konusu, İşçi ile işveren arasında düzenlenen ibranamenin geçerli addedilebilmesi için yasanın ön gördüğü geçerlilik koşullarının nasıl ve neler olduğu ile ilgili açıklamalar olacaktır.

II- İşçiden Alınacak İbranamenin Geçerli Sayılması İçin Gerekli Şartlar:

Devamını oku...

07.09.2017-DOKUZ YIL BEKLEMEK Mİ HEMEN EMEKLİ OLMAK MI?

DOKUZ  YIL BEKLEMEK Mİ HEMEN EMEKLİ OLMAK MI?

26/12/1969 doğumlu okurum ilk defa 01/09/1997 tarihinde SSK olmuş.Askerliğini 450 gün olarak yapmıştır.%60 engelli raporu almam halinde vergi indirimiyle emekli olmam halinde ne kadar emekli aylığı alırım yada bu raporu almadan emekli olmam mı avantajlıdır?İsmi Saklı

Okurum normal şartlarda emekli olması için;

Devamını oku...

29.08.2017-SOSYAL GÜVENLİKTE BALON HABERLERE DİKKAT

Sosyal Güvenlikte  iş takipçileri ve avukatlar yurtdışı basınında bolca balon uçuruyorlar.  Olmayan mahkeme kararları üzerinden olmayan iş taleplerinde bulunuluyor. Bunu ister adlarına sosyal güvenlik uzmanı diyen  iş takipçileri, ister avukatlar yapsın daha çok Avrupa’da Türkçe yayın yapan tv kanallarında yapmaktalar. Bunun yolu ise kendi reklamını-proğramını yapan kişilerin kanallara para ödemesi şeklinde yapmaktalar. Örneğin siz meşhur birisiniz tv sizinle proğram yapmak için size para verir değil mi, burada tam tersine bu kişiler tv lere para vermekte.

Sonuçları bakımından aslında sosyal güvenlik mücadelesine dönüşen süreçte sigortalılar aslında zarar değil totalda kar etmekteler. Aslında bir çok uygulamanın yoğun bir şekilde gelen taleplerle değiştiğini görmekteyiz.

Devamını oku...

29.08.2017-İŞVERENLER DİKKAT TEMYİZ SINIRI ARTTI-İŞ DAVALARI HIZLANDI

Eskiden işçi çıkarılır, dava açar, 1,5-2 yılda biter, biten karar icraya konur, teminat mektubu getiren işveren temyiz sonuna kadar yaklaşık 2-3 yıl kadar para ödemesini erteleyebilirdi.

Ancak yargıda 2016 Temmuzdan  bu yana sistem değişti. Kararlar önce İstinafa-Bölge Adliye Mahkemesine gidiyor. Orada kararlar yeniden yazılıyor, olması gereken gibi değişiyor. Ancak bu kararlar 41.532 Asıl alacak tutarını geçmiyorsa temyize gidemiyor. Yani kesinleşiyor.(41.532TL tutarı her yıl artan tutarlar olup, Bölge Adliye Mahkemesinin karar tarihindeki geçerli tutarlar esas alınır).

Bölge Adliye Mahkemeleri (Ankara örneği) yerel iş mahkemelerinden  gelen kararları 2-3 ay içinde inceleyip, karar oluşturuyor.(Bazı BAM’larda biraz daha gecikebiliyor) Bu şekildeki dava dosyalarının bir çoğu 41.532TL lik asıl alacak sınırını geçmediğinden temyize konu olamayarak yargılama son buluyor ve icralar kaldığı yerden devam ediyor.

Devamını oku...

28.08.2017-Kamu Çalışanlarına 2018-2019 yılları İçin Verilen Mali ve Sosyal Haklar

2018 ve 2019 yıllarında kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarına ilişkin toplu sözleşme akdedilmiş ve Resmi Gazetede de yayımlanmış bulunuyor.

Bahse konu sözleşme zamlar bakımından hayal kırıklığı meydana getirmiş ve bu yönüyle kamuoyunda yaygın şekilde tartışılmıştı.

Zamlar Üzdü

Devamını oku...

25.08.2017-GAZİLERE MÜJDE, SAYIN ÇALIŞMA BAKANIMIZA, SGK BAŞKANINA VE GAZİLERİN VAKFINA TEŞEKKÜR

12.07.2017 tarihli yazım SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN GAZİLERE KÖTÜ SÜPRİZ başlığını taşımakta idi.

Aslında yazı bir gazinin aylığının kesilmesi ve borç çıkarılması üzerine tarafıma çözüm arama sürecinde kaleme alınmış, gazilerin, gazi derneklerinin ve SGK ilgililerinin soruna ilgi duyması üzerine SGK yetkilileri ve en son  Çalışma Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu, Sosyal Güvenlik Kurum Başkanı Sayın Mehmet Selim Balcı tarafından Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Gazi Lokman Aylar’a sorunun çözüleceği açıklanmış ve bu haber Vakfın facebook sayfasında paylaşılmıştı.

12.07.2017 tarihli yazımdan sonra gazinin SSK aylığının kesme işleminin kaldırılması ve baştan itibaren aylığa hak kazandığının kabul edilmesi için ilgili SGK birimine yaptığımız başvuruya ret cevabı verilmiş ve konu dava yolu ertelenerek Kamu Denetçiliği Kurumuna taşınarak SGK işleminin kanuna aykırılığından başvuru yapılmış ve asıl form dilekçeye ek 8 sayfalık bir metinle işlem ve düzenlemenin hangi yönlerden hukuka ayıkırı olduğu bir çok yönden açıklanmaya çalışılmıştı.

Sorun özetle gaziler Emekli Sandığı aylığı dışında (2330) ayrıca çalışarak ikinci bir aylığa hak kazanabiliyorlar. İşte bu ikinci aylık için gazi aylığından önceki sigortalı her tür çalışmanın tasfiye edilmiş sayılacağına dair 2014 yılından geçerli olacağına dair bir düzenleme yapılmış, ancak örnek olayımızda 2008 yılında aylık alan kişiye kural uygulanarak aylığı iptal edilip borç çıkarılmıştı.

Devamını oku...

23.08.2017-TÜRKİYE’nin GÜZEL ABİSİ ARAMIZDAN AYRILDI

TÜRKİYE’nin GÜZEL ABİSİ ARAMIZDAN AYRILDI

Prof.Dr.Şükrü Kızılot  hocamız 13.10.2014 tarihinde beyin kanaması geçirmiş,yoğun bakıma alınmış,22/08/2017 tarihinde ebediyete intikal etmiştir.Kendisi halkın güzel abisi olarak tanınmıştır.

3 yılı aşan süredir okurlarından uzak kalsa bile Hoca’nın yazıları halen güncelliğini korumuştur.

Devamını oku...

Diğer Makaleler...

 1. 23.08.2017-YILLIK ÜCRETLİ İZİNDE DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK- YÖNETMELİK DEĞİŞEN KANUNA UYDURULMUŞTUR.
 2. 21.08.2017-Turistik, Sağlık ve Özel Güvenlik İşyerlerinde Çalışma Daha da Esnekleşti
 3. 17.08.2017-ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLERİNİN SOSYAL GÜVENCELERİ NEDİR?
 4. 16.08.2017-NAFAKA ÖDEYEN KOCALAR İÇİN SOSYAL GÜVENLİK KURUMU MU DENMİŞTİ.
 5. 16.08.2017-AMİRİNİN YAKASINI TUTMADAN ÖNCE SON DEFA DÜŞÜN!
 6. 14.08.2017-İKRAMİYE- TAZMİNAT- ANAYASA MAHKEMESİ KARARI VE MUHTEMEL SONUÇLARI
 7. 14.08.2017-Malûl Erkek Çocuklarının Çığlığını Duyun!
 8. 08.08.2017-BORÇLANMAYI GÜNLÜĞÜ İSTER 18 LİRA OLSUN İSTERSEN 142 LİRA SONUÇ DEĞİŞMEZ
 9. 07.08.2017-Anayasa Mahkemesinin Son Kararı Emekli İkramiyesi Bakımından Ne Anlama Geliyor?
 10. 06.08.2017-BİLİRKİŞİLİK YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI
 11. 4.08.2017-HANGİ EMEKLİLİK AVANTAJLI
 12. 31.07.2017-SGK Fazla veya Yersiz Ödemelerin Tahsilinde Neyi Niye Değiştirdi?
 13. 28.07.2017-ENGELLİ –SAĞLIKLI KİŞİNİN ASKERLİK BORÇLANMASI EMEKLİ AYLIĞI HESABI
 14. 27.07.2017-ENGELLİ ÇALIŞAN ASKERLİĞİNİ BORÇLANIRSA EMEKLİ AYLIĞINA ETKİSİ
 15. 26.07.2017-BİREYSEL İŞ HUKUKU KARARLAR (8) KIDEM TAZMİNATI TAVANI NE ZAMAN AŞILABİLİR-AŞILABİLİR Mİ
 16. 25.07.2017-ASKERLİK BORÇLANMASI EMEKLİ AYLIĞINA ETKİSİ VAR MI?
 17. 24.07.2017-2017 Temmuz Aralık Döneminde SSK Taban Aylık ve Gelirleri Ne Oldu?
 18. 20.07.2017-AYLIK BAĞLAMA ORANI NE ZAMAN %3 UYGULANIR
 19. 20.07.2017-KADIN ÇALIŞMA BAKANIMIZA HAYIRLI OLSUN-KADINLAR KADIN BAKANDAN NE BEKLER (SOSYAL GÜVENLİK
 20. 18.07.2017-AYLIK HESAPLARINDA BİLİRKİŞİLERCE YARATILAN MUAMMA-ÖZELLİKLE BİLİRKİŞİLERE, YARGIÇLARA, D
 21. 18.07.2017-ALT SINIR AYLIĞINDAN ENGELLİ AYLIĞI 818 TL.
 22. 18.07.2017-GURBETÇİLER, TÜRKİYE’DEN EMEKLİLİĞİNİZDE HATAYA DÜŞMEYİN..!
 23. 17.07.2017-Memurlarının 2017 Yılı Temmuz-Aralık Arası Borçlanma Tutarları Ne Kadar Olacak?
 24. 17.07.2017-5 PUANLIK TEŞVİK-SGK HASIM-KAMU İHALELİ İŞ-HASIM SGK (İŞVERENLER İÇİN)
 25. 14.07.2017-SAHİ TAVAN KAÇ PARA- PARADAN ÜSTÜN DEĞERLER
 26. 14.07.2017-EVLENEN KADINLARIN HAKLARI NEDİR?
 27. 13.07.2017-OHAL İHRAÇLARININ İTİRAZ YERİ-KURALLAR BELİRLENDİ
 28. 12.07.2017-SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN GAZİLERE KÖTÜ SÜPRİZ
 29. 12.07.2017-Staj Yapan Öğrencilere Verilecek En Az Ücret
 30. 11.07.2017-SGK hatadan dönüyor teşvikler düzeliyor
 31. 11.07.2017- KENDİ İŞYERİNDE SİGORTALI OLMA YANARSIN
 32. 10.07.2017-Temmuz 2017 Zammıyla Emekli Sandığı Taban Aylıklarında Son Durum
 33. 10.07.2017-TEMMUZ AYINDA DEĞİŞECEK BORDRO PARAMETRELERİ BELİRLENDİ
 34. 10.07.2017-Sosyal güvenlikte merak edilenler
 35. 08.07.2017-Yargı ve Emniyet Mensuplarının 2017 Temmuz Emekli Aylık ve İkramiye Tutarları
 36. 08.07.2017-Çıraklık başlangıcı emeklilikte sayılmaz
 37. 07.07.2017-Sınıf ve Rütbelerine Göre Askeri Personelin 2017 Temmuz Emekli Aylık ve İkramiye Tutarlar
 38. 07.07.2017-EMEKLİLİĞİMİ PLANLAR MISINIZ?
 39. 06.07.2017-Unvanlarına Göre Akademisyenlerin 2017 Temmuz Emekli Aylık ve İkramiye Tutarları
 40. 06.07.2017-EMEKLİ OLMAK İÇİN FIRSAT
 41. 05.07.2017-Son Zamlarla Unvanlarına Göre Memurların Emekli İkramiyeleri ve Maaşları
 42. 05.07.2017-BİR ÖRNEK ÜZERİNDEN MADENCİNİN FİİLİ HİZMET ZAM SÜRESİNİN 506 VE 5510 SİGORTALILARI BAKIM
 43. 03.07.2017-İşçi-İşveren Uyuşmazlıklarını Arabulucu’ da Kaybetmek?
 44. 03.07.2017- Personel Risklerini Önleme Ve Maliyetleri Azaltma Yöntemi
 45. 03.07.2017-Performans Yönetimi’ nin İşe İadede Arabulucu Ve Mahkeme Süreçlerine Etkisi
 46. 03.07.2017-Sosyal Güvenlik Kurumu' nun Küçük Şirketleri Cezalandırma Yöntemi
 47. 03.07.2017-Memuriyete Geçen Uzman Erbaşların Ek Gösterge Sorununun Çözümü Var
 48. 03.07.2017-ÖLÜM SSK HEM BABADAN HEM KOCADAN ÇİFT AYLIK ARTIK YOK
 49. 28.06.2017-GENEL SAĞLIK SİGORTASI İÇİN 7020 YAPILANDIRMASI YOK-GEREKTE YOK
 50. 03.07.2017-İSTİFA ETMEK İSTİYORUM
 51. 03.07.2017-10 MADDEDE İŞVERENLERİN SGK SORUMLULUKLARI !!!
 52. 03.07.2017- İŞVERENLER İŞ DAVALARINDA ELİNİZİ GÜÇLENDİRİN
 53. 29.06.2017-EMEKLİ AYLIĞI PLANLAMASINDA DÜŞEN EMEKLİ AYLIĞI VAR
 54. 29.06.2017- MUHTAÇLIK HALİ
 55. 28.06.2017-İşçilerin yol izni kaç gündür?
 56. 28.06.2017-Sosyal Güvenlikte Doğru Bilgi Zamanında Alınırsa Kazandırır
 57. 28.06.2017-SGK BORCU OLANLAR SÜRE BİTİYOR
 58. 27.06.2017-7020 KANUN YAPILANDIRMASI (Sosyal Güvenlik Bakımından)
 59. 23.06.2017-İŞÇİ EMEKLİ AYLIĞINI BİLENLER YAZIYOR
 60. 23.06.2017-İşçi buluşları
 61. 23.06.2017- RAMAZAN BAYRAMI TEBRİĞİ
 62. 22.06.2017-ÇALIŞTIKÇA EMEKLİ AYLIĞI DÜŞER Mİ?
 63. 21.06.2017-BASIN ÇALIŞANLARININ YILLIK İZİN ESASLARI NEDİR?
 64. 20.06.2017-DENİZ İŞ HUKUKUNDA YILLIK İZİN
 65. 19.06.2017-Evlenme ve Eşin İş Durumu Değişikliklerinde Aile Yardımı Ödeneği
 66. 19.06.2017-10 maddede işsizlik maaşı
 67. 17.06.2017-ŞİMDİ ŞURAYA DA MUTLU BİR EMEKLİ ÇİZELİM..
 68. 16.06.2017-İŞÇİ YILLIK İZİNDE YOL İZNİ İSTER Mİ?
 69. 12.06.2017-Yaş düzeltmesi ile emeklilik
 70. 12.06.2017-Ek-5 sigorta primi ödeyenler 3600 günle emekli olabilir
 71. 14.06.2017-Yıllık izin birer gün olarak kullanılır mı?
 72. 10.06.2017-Yurtdışında doğum borçlanması ile emeklilik
 73. 07.06.2017-Esnafa 4-b ihya hüsranı
 74. 15.06.2017-'687 TEŞVİKİ'' DAMGA VERGİSİ VE KİMLİK BİLDİRİM DAYATMASI İŞVERENLERİN CANINI YAKACAK
 75. 12.06.2017-Sosyal Güvenlik Kurumuna Olan Borçların Yeniden Yapılandırılması
 76. 12.06.2017-Emekliye Temmuz Zammında İşin Doğrusunu Bizden Okuyun
 77. 09.06.2017-GÜLDÜREN VE ÜZEN EMEKLİ AYLIĞI NEDİR?
 78. 08.06.2017-İŞVERENLER DİKKAT SGK DENETİM GÖREVLİLERİNE ŞİDDET UYGULAYANA ON ASGARİ ÜCRET İDARİ PARA
 79. 08.06.2017- AVUKATLARIN EMEKLİLİĞİ
 80. 07.06.2017-GÖÇÜK ALTINDA KALAN MADENCİNİN HAYALİ ERKEN EMEKLİ OLMAK-2
 81. 06.06.2017-2-3 HAZİRAN GALATASARAY HUKUK FAKÜLTESİ-İSTANBUL BAROSU ETKİNLİĞİ
 82. 06.06.2017-GÖÇÜK ALTINDA KALAN MADENCİNİN HAYALİ ERKEN EMEKLİ OLMAK-1
 83. 05.06.2017-Satış Primlerinin Kıdem Tazminatı ve Sigorta Primi Açısından Önemi - Yeni Madencinin Emek
 84. 05.06.2017-KIDEM TAZMİNATI 2017
 85. 02.06.2017-HİZMET BİRLEŞTİRME EMEKLİ MAAŞINA ETKİSİ
 86. KIDEM TAZMİNATI FONA DEVİR OLURSA?
 87. GAZETECİLERİN EMEKLİLİĞİ
 88. SOSYAL GÜVENLİK VE ANNELİK
 89. Derneğimizin Geleneksel İftar Programına Davet
 90. 01.06.2017-SİGORTA PRİM BORÇLARI İÇİN YENİ YAPILANDIRMA ESASLARI BELLİ OLDU-3
 91. 31.05.2017-SİGORTA PRİM BORÇLARI İÇİN YENİ YAPILANDIRMA ESASLARI BELLİ OLDU-2
 92. 30.05.2017-SİGORTA PRİM BORÇLARI İÇİN YENİ YAPILANDIRMA ESASLARI BELLİ OLDU-1
 93. 29.05.2017-7020 sayılı Yapılandırma Kanunu Sigortalı ve İşverenler İçin Ne Anlama Geliyor?
 94. 28.05.2017-Toplu İş Sözleşmesi Uygulanan İşyerlerinde Sigorta Prim Desteği
 95. 25.05.2017-ÇALIŞTIKÇA EMEKLİ AYLIĞI DÜŞER Mİ?
 96. 25.05.2017-ÇALIŞTIKÇA EMEKLİ AYLIĞI DÜŞER Mİ?
 97. 24.05.2017-İnsan Kaynakları Yönetim Projesi nedir?
 98. 23.05.2017-SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI BİTERKEN- 5510 80 VE 17.MADDELERİ ARASINDAKİ ÇELİŞKİYİ FARKETMEK
 99. 23.05.2017-İŞVERENLERİ BÜROKRATİK İŞLEMLER BEZDİRİYOR
 100. 22.05.2017-Özel Sektör Süresi Öğretmenin İkramiye ve Emekli aylığına Nasıl Etki Eder?